Na Tušnju nakon penala slavili igrači Širokog

ppena

U susretu osmine finala nogometnog Kupa BiH, na Tušnju je ekipa Širokog plasman u naredni krug takmičenja osigurala nakon izvođenja jedanaesteraca, pobijedivši Slobodu sa 5:4. U regularnom toku susret je po završen 1:1.Sloboda je već u 8. minuti povela golom Vidovića, koji je iskoristio pogrešku braniča Širokog, presjekao je loptu, a zatim u situaciji “oči u oči” sa Bilobrkom nije pogriješio.

Gosti su u 19. minuti uzvratili pogotkom Popovića koji je s desetak metara loptu glavom poslao preko Vukliša u suprotni kut i došli do izjednačenj.Potom je uslijedila revija šansi i promašenih prilika. Hadžanović u 22. i Ivetić u 45. minuti pokušali su dalekometnim udarcima, ali oba puta preko grede. Između te dvije situacije golman Širokog Bilobrk zaustavio je opasan udarac Barabana, dok je pokušaj Alispahića u istoj minuti završio pokraj gola.

Na drugoj strani, u 35. minuti na nabačenu loptu visoko je skočio Čabraja, glavom je šutirao sa desetak metara, a lopta je otišla koji centimetar preko gola.Drugo poluvrijeme počelo je žestokim pritiskom igrača Slobode. U 54. minuti Bilobrk je izbacio loptu u korner nakon odličnog šuta Vidovića.

Dvije minute kasnije uzvratio je Ćorić silovitim udarcem sa 30 metara, ali se ovoga puta istakao golman domaćih Vukliš.U 70. minuti velika prilika za Tuzlake. Vidović je glavom šutirao, a golman gostiju loptu je izbacio skoro sa same gol linije.U finišu susreta nije bilo izglednijih prilika pa je pobjednik utakmice riješen udarcima s „bijele tačke“.Za Slobodu su pogodili Alispahić, Baraban, Smajić i Ignjatović, dok je Vidović pogodio gredu, a za Široki svi su bili precizni: Correlia, Perković, Kovačić, Ćorić i Jurić.

Poznati četvrtfinalisti nogometnog Kupa BiH

Poznati su svi učesnici četvrtfinala nogometnog Kupa Bosne i Hercegovine.

Među osam najboljih ekipa u najmasovnijem nogometnom takmičenju u BiH plasirala su se tri premijerligaša, Sarajevo, Zrinjski i Široki Brijeg, četiri entitetska prvoligaša – TOŠK, Zvijezda Gradačac, Borac i Sloga Gornje Crnjelovo te jedan federalni drugoligaš, Klis iz Buturović Polja.

Zanimljivo je da je čak šest od osam četvrtfinalista odlučeno izvođenjem jedanaesteraca.