Desetkovani Zrinjski minimalno poražen u Razgradu

jjjovicccc

Fudbaleri Zrinjskog doživjeli su poraz na gostovanju u Razgradu kod Ludogoretsa sa minimalnih 1:0.

Bugari su znatno bolje ušli u susret. Mnogo problema odbrani Zrinjskog je zadavao Lukoki po desnoj strani, koji je snabdjevao loptama Keserua, ali rumunski napadač danas nije bio ubojit. Takvu akciju vidjeli smo u 8. minutu. Sve je Lukoki lijepo uradio, Keseru je prihvatio loptu, okrenuo se, ali šutirao preko gola. Isti akteri bili su i tri minute kasnije. Opet je Lukoki prošao po strani, Wanderson je spustio loptu za Keserua, koji sada šutira preko gola.

Desetkovani Plemići, koji su na meč trećeg pretkola Evropske lige morali bez čak sedam igrača kapitulirali su več u 16. minutu nakon kornera. Wanderson je izveo udarac iz ugla, Antonio Soldo katastrofalno procijenio let lopte, proletio u prazno, a Cosmin Moti je lako pogodio nebranjenu mrežu za vodstvo domaće ekipe.

Zrinjski uspjeva sredinom poluvremna da prebaci loptu na protivničku polovinu, pa golmanu Renanu sjajnim šutevima u 25. i 26. minutu prijete Ognjen Todorović i Frane Čirjak, no čuvar mreže domaće ekipe sa dvije lijepe parade dva puta loptu izbacuje u korner.

Nakon ta dva šuta uslijedio je jedan mirniji period igre, a u finišu poluvremena ponovo Ludogorets pritišće prema golu Solda. U 42. minutu opet je u prilici Claudiu Keseru, ali je sada Antonio Soldo na visini zadatka i odlično brani taj šut, a poluvrijeme prilikom zatvara Marcelinho. Ostao je on sam na liniji kaznenog prostora, ali je očajno šutirao iz te pozicije, te se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću Ludogoretsa.

Nastavak susreta prilikom otvara ponovo Keseru. Kreirao je on sebi prostor za šut, ali i pobjegao i suviše ulijevo, te je šutirao samo pored gola.

Poslije te prilike ponovo je uslijedio jedan period mirnije igre, a onda je veliku šansu za Ludogorec kreirao Natanael. Sve je lijepo uradio, odigrao povratnu loptu za Marcelinha, a u posljednji trenutak u šut ulazi Laštro, i lopta odlazi u korner.

U sudijskoj nadoknadi vremena još dvije ogromne šanse za Ludogorets. Krivac za jedini gol na meču, Antonio Soldo se iskupio za ono što je uradio u 16. minutu, te je sa dvije sjajne intervencije spasao svoju ekipu.

Bile su to i posljednje prilike, pa su Plemići na kraju pretrpjeli minimalan poraz od favorizovanog Ludogoretsa, koji im ostavlja šanse da u revanšu naprave senzaciju.

Ludogorets - Zrinjski 1:0 (1:0)