Mladost savladala Slobodu u odličnoj utakmici, GOŠK i Vitez minimalni

DSC 7814

U sklopu 9. kola Lige za opstanak danas su odigrane tri utakmice

Sloboda - Mladost 2:3

Ekipa Mladosti sa visokih 3:0 savladala je ekipu Slobode na Tušnju i tako nanijela težak poraz izabranicima Slavke Petrovića.

Gosti su do vodstva stigli u 19. minuti susreta kada je Amer Hiroš pogodio za 1:0, a samo tri minute kasnije na semaforu je bilo 2:0 kada je Aganspahić udvostručio prednost Mladosti.

Konačan rezultat prvog dijela susreta postavio je Denis Čomor pred sam kraj prvog poluvremena kada je pogodio za visokih 3:0.

Drugi dio susreta Sloboda je napadala prema golu Mladosti, a to im se isplatilo u 87. minuti susreta kada je na 3:1 smanjio Ignjatović. Tri minute kasnije Sloboda je stigla do još jednog pogotka. Saša Maksimović je pogodio mrežu Mladosti i postavio konačan rezultat na 3:2.

GOŠK - Borac 1:0

Izabranici Feđe Dudića odigrali su još jedan odličan meč i u odličnoj utakmici savladali su ekipu Borca rezultatom 1:0.

U 12. minuti susreta Mišić je doveo GOŠK u prednost nakon sjajnog udarca sa ivice kaznenog prostora i to je bio konačan rezultat prvog dijela.

Drugo poluvrijeme bilo je puno bolje nego prvi dio susreta, Mulahusejnović nije iskoristio najbolju šansu na startu drugog dijela da povisi rezultat na 2:0, a najbolju priliku za Borac propustio je Kunić pred sami kraj susreta, pa se meč okončao rezultatom 1:0.

Čelik - Vitez 0:1

Fudbaleri Viteza uvezali su dvije uzastopne pobjede, a ovog puta bili su bolji od ekipe Čelika.

Duel između dva buduća stanovnika Prve lige FBiH završen je pobjedom gostiju minimalnim rezultatom 1:0.

Trenutak odluke desio se u sedmoj minuti susreta kada je Petar Bojo pogodio za vodstvo Vitežana, a na kraju se ispostavilo za pobjedu gostiju.

U prošlom kolu Vitez je golovima Boje savladao ekipu Borca rezultatom 2:0, a protiv Čelika su proslavili svoju treću pobjedu u ovoj sezoni.