'Plavi' dobili 'bordo' tim sa 5:2, Tuzla prvi put pobijedila Slobodu

priiiiii

Željezničar je večeras uvjerljivo slavio u gradskom derbiju protiv Sarajeva rezultatom 5:2, javlja Anadolu Agency (AA).

Sarajevski gradski rivali odigrali su 119. ligaški derbi pred više od 11 hiljada navijača na stadionu Grbavica.

Sarajevo je povelo u prvoj minuti golom Anela Hebibovića. Međutim, slavlje "bordo tima" nije trajalo dugo, jer je Željezničar u sedmoj minuti izjednačio. Sulejman Krpić je bio strijelac za "plave" nakon asistencije Mladena Veselinovića. Isti igrač je domaću ekipu doveo u prednost golom u 38. minuti.

Da ekipe na odmor odu u egalu, "pobrinuo" se igrač Željezničara Enes Sipović koji je zatresao svoju mrežu za 2:2.

U drugom poluvremenu Željezničar je dominirao terenom i nastavio da prijeti golmanu Sarajeva Vladanu Kovačeviću.

U 60. minuti bolja igra rezultirala je vodstvom domaćih nakon gola Petra Boje. U 76. minuti četvrti gol za Željezničar postigao je Damir Sadiković.

Posljednji gol u velikoj pobjedi Željezničara postigao je Mehmed Alispahić u sudijskoj nadoknadi.

U susretu 7. kola Premijer lige BiH, ekipa Tuzla Cityja pobijedila je na Tušnju Slobodu rezultatom 2:1 (0:0).

Oba pogotka za „plave“ iz Siminog Hana postigao je Vojo Ubiparip.

Prvi put se u strijelce upisao u 62. minuti sa 11 metara. Prethodno je Amar Beganović nepropisno u 16-ercu zaustavio Nermina Crnkića i dosuđen je kazneni udarac, a Ubiparip je golmana gostiju poslao na jednu stranu, a loptu na drugu za 1:0.

Sloboda je uzvratila u 76. minuti. Tek što je ušao u igru, gol za „crveno-crne“, na dodavanje Almira Bekića, postigao je Toni Livančić.

Međutim, radost igrača Slobode trajala je do 86. minute. S desne strane povratnu loptu poslao je prema Ubiparipu Ajdin Nukić, a prvi strijelac Tuzla Cityja s oko 15 metara nepogrešivo je poslao uz samu stativu golmana Nikole Lakića.

Ovo je, ujedno, prva pobjeda Tuzla Cityja u četiri međusobna susreta sa Slobodom, odnosno, u šest, računajući i dva susreta u Kupu BiH, ali je tada ekipa iz Simin Hana igrala u Prvoj federalnoj ligi i to pod imenom Sloga.